Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mayıs 2022 Cumartesi

Almanya’da hortum felaketi: 10’u ağır, 40’a yakın yaralı

Almanya’da perşembe ve cuma günleri şiddetli fırtına yaşandı. Hortumun vurduğu Paderborn’da 10’u ağır olmak üzere 40’a yakın kişi yaralandı.

Almanya’da hortum felaketi: 10’u ağır, 40’a yakın yaralı

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Paderborn bölgesinde 10’u ağır olmak üzere 40’a yakın kişinin yaralandığı bildirildi. Polis Sözcüsü, şehri delip geçen hortum nedeniyle milyonlarca avroluk maddi zarar meydana geldiğini söyledi.

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti başta olmak üzere birçok eyalette okullar erken tatil edildi. Eyaletin İçişleri Bakanı Herbert Reul, halkı fırtına uyarıları karşısında özellikle dikkatli olmaya çağırarak "Lütfen evde kalın. Açık havada vakit geçirmekten kaçının. Özellikle binalardan, ağaçlardan, iskelelerden ve yüksek gerilim hatlarından uzak durun. Bodrumlarda veya alt katlarda bulunmayın" dedi.

Trenlerde gecikmeler ve iptaller oldu. Hamburg'da, bir otoparkı su bastı, Baden-Württemberg'de bazı sokaklar çamurla kaplandı. Würzburg’da bir evin çatısına yıldırım düştü, ancak yaralanan olmadı. 

Dün öğlen saatlerinden itibaren de Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde şiddetli fırtına ve şiddetli gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu. Fırtınanın hızı saatte 130 km’ye kadar çıktı. Metrekare başına ise 40 litreye kadar yağış düştü. Ayrıca 5 santimetreye varan büyüklükte de dolular da yağdı. Bugün ölçülen en yüksek sıcaklıklar 34 dereceydi.

Fırtına ne zaman biter? 

Bugün fırtınanın sakinleşmesi bekleniyor. Tahminlere göre, sadece Tuna Nehri boyunca ve güneyinde, gök gürültülü sağanak yağışlar olacak. Metrekare başına yaklaşık 25 litre yağış düşebilir. Sıcaklıklar düşecek ve ortalama değerlerin 27 dereceye gelmesi bekleniyor. 

Pazar günü, batı bölgeler bol güneşli, güney bölgelerde ise sağanak yağışlar görülebilir. Sıcaklıklar 28 derece olacak.

Pazartesi günü, ülkenin güneybatısında gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Kuzey ve güneydoğu ise güneşli. Değerler 18 ila 27 derece arasında olacak. 

Geri Dön 21 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN