Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2022 Salı

Almanya Sanayi Birliği çalışma saatlerinin uzatılmasından yana

Almanya Sanayi Birliği (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, kalifiye işçi açığına karşı daha uzun çalışma saatleri talep etti.

Funke Medya’ya konuşan Başkan Russwurm, haftalık 42 saat gibi daha uzun çalışma saatlerinin vasıflı işçi açığı sorununa çözüm olabileceğini savundu. Russwurm, "Emeklilik yaşını 70’e yükseltmek yerine haftalık mesai saatlerinin uzatılmasını fikrine daha fazla sempati duyuyorum” diye konuştu.

İşveren kesime yakınlığıyla  bilinen Alman Ekonomi Enstitüsü de emeklilik yaşının yükseltilmesi önerisini ‘politik olarak hayata geçirilmesi zor’ olarak değerlendirdi.  

Sendikalar ise haftalık çalışma saatlerinin uzatılması fikrini reddetti.

Geri Dön 21 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN