Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
09 Ağustos 2022 Salı

Almanya ‘nükleere devam’ diyor

Almanya’da vatandaşların büyük çoğunluğu mevcut nükleer santrallerin çalışmaya devam etmesini istiyor. Bu oran Yeşiller seçmeninde bile yüzde 55 civarında.

Almanya ‘nükleere devam’ diyor

Forsa adlı araştırma şirketinin RTL/ntv adına yaptığı ankete katılanların yüzde 75’i Almanya’daki enerji krizine karşı nükleer santrallerin faaliyetlerine devam etmesinden yana. Ankette Yeşiller Partisi’ni destekleyen vatandaşların da yarısından fazlasının bu görüşte olması dikkat çekti.

ARD için Infratest dimap’ın yaptığı ankete göre ise vatandaşların yüzde 82’si faal durumda olan 3 nükleer santralin faaliyetlerinin devam etmesinden yana. Bunların yarısı sadece birkaç ay daha devam etmesini, diğer yarısı ise daha uzun süre açık kalmasını destekliyor.

Spigel adına Civey araştırma şirketinden yapılan bir başka ankete göre ise vatandaşların yüzde 41’i yeni nükleer santrallerin inşa edilmesini savunuyor. Buna en büyük destek ise CDU/CSU ile AfD seçmenlerinden geldi.

Geri Dön 09 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN