Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
05 Ağustos 2022 Cuma

Almanya, AB ülkelerinden daha fazla tasarruf yapmak zorunda

Avrupa Birliği, ilkbahara kadar yüzde 15’lik bir doğalgaz tasarrufu hedefliyor. Ancak Almanya’nın bu hedefe ulaşabilmesi için diğer Avrupa Birliği ülkelerinden çok daha fazla tasarruf yapması gerekiyor.

Toplam tasarrufun neredeyse dörtte birinden Almanya sorumlu. DPA’nın AB Komisyonu verilerini baz alarak yaptığı hesaplamalara göre, Almanya’nın bu hedefe ulaşabilmesi için mart ayına kadar doğalgaz tüketimini 10 milyar metreküp azaltması gerekiyor. 

En çok tasarruf yapması gereken ikinci ülke ise 8 milyar metreküp gibi bir rakamla İtalya. Fransa ve Hollanda’nın tasarruf oranlarıysa beş milyar metreküp olarak tahmin ediliyor. Avrupa Birliği ülkelerinin genel tasarruf oranı ise 45 milyar metreküp olarak öngörülüyor. 

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, tasarruf konusunda Almanya’nın doğru yolda olduğunu, belirlenen hedeflere ulaşılacağını belirtti. 

Geri Dön 05 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN