Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2022 Salı

Almanların en büyük korkusu ne savaş ne salgın: Enflasyon

Yapılan son araştırmaya göre Almanya’da halkın en büyük korkusu ne savaş ne koronavirüs salgını. Hızla yükselen fiyatlar, Alman halkını her şeyden daha fazla endişelendiriyor.

McKinsey tarafından yapılan ankete göre, Almanya halkının yüzde 40’ının en büyük endişesi hızla artan hayat pahalılığı, yani enflasyon. Bunu yüzde 34 ile Ukrayna’daki savaş takip ederken, yalnızca yüzde 8’in en büyük endişesi koronavirüs salgını.

Ankete katılanların 3’te 2’si fiyatların önümüzdeki bir yıl boyunca artmaya devam edeceğini düşünüyor. Yeni zamlar nedeniyle yaşam tarzlarının kısıtlanmasından korkanların oranı ise yüzde 30’un üzerinde.

McKinsey’de çalışan uzmanlardan Marcus Jacob, salgının insanlarda iki yıl boyunca derin izler bıraktığını ancak ay sonunda cüzdanlarında daha az para kaldığını görenlerin salgın döneminden daha karamsar bir hâle büründüğünü söyledi.

Geri Dön 17 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN