Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2022 Cuma

Almanlar gıda kıtlığından endişeleniyor

Almanya’da halkın yüzde 80’i gıda kıtlığından endişe duyuyor. Yapılan ankete göre vatandaşlar çoğunlukla indirimli ürünleri tercih ediyor. Savaş öncesine göre halkın yüzde 70’i gıdaya daha fazla para harcıyor.

Almanlar gıda kıtlığından endişeleniyor

Yapılan araştırmalara göre, gıda ürünlerindeki fiyat artışı ve kıtlık endişesi halkın satın alma alışkanlıklarını da değiştirdi. Alman Gıda Teknolojisi Enstitüsü (DIL) ve Aşağı Saksonya Gıda Endüstrisi Birliği tarafından yapılan anketlerde vatandaşın çoğunlukla indirimli ürünleri almayı tercih ettiği ve artık daha ucuz marketlerden alışveriş yaptığı ortaya çıktı.

Bununla birlikte vatandaşın yüzde 70’i savaş öncesi döneme göre gıdaya daha fazla para harcadığını söyledi. Anketlere göre artan harcamaların en önemli sebeplerinden biri gıda kıtlığı endişesi. Buna göre halkın yüzde 80’i un, yağ gibi temel gıdaların tükenmesinden korkuyor. 

Gıda enflasyonu

Federal İstatistik Ofisi'ne (Destatis) göre, gıda fiyatları mayıs ayında, geçen yılın aynı ayına göre ortalama yüzde 11,1 arttı. Rekor neredeyse yüzde 39’la sıvı yağlardaydı. Nisandaki oranlar ise yüzde yüzde 8,6 bandındaydı. Anketlerde halkın tüketim tercihlerinde sürdürülebilirlik ve iklim korunmasıyla ilgili konuların artık ikinci planda olduğu belirtildi.

Geri Dön 24 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN