Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Nisan 2022 Perşembe

Almanlar 3’üncü Dünya Savaşı çıkmasından korkuyor

Son anketlere göre her Almanya’da yaşayan 3 kişiden 2’si Ukrayna-Rusya savaşının dünya savaşına dönüşmesinden endişeleniyor.

RTL/ntv tarafından Ukrayna-Rusya savaşının Almanya’da nasıl görüldüğüne ilişkin anket yapıldı. Ankete göre Almanya’da yaşayan her 3 kişiden 2’si durumun 3. Dünya Savaşı’na dönüşmesinden endişeleniyor. Bununla birlikte ankete katılanların yüzde 56’sı Ukrayna’ya silah sevkiyatına da şüpheyle yaklaşıyor. Söz konusu silah tedarikinin savaşı Avrupa ülkelerine sıçratma ihtimali olduğu düşünülüyor. Bu konuda en çok AfD ve Sol Parti seçmenleri tedirgin. AfD seçmenlerinin yüzde 82’si, Sol Parti seçmenlerinin ise yüzde 70’i böyle düşünüyor.

Olaf Scholz’a destek büyük

Ankete katılanların yüzde 65’i Şansölye Olaf Scholz’un temkinli politikasını destekliyor. Halkın yüzde 65’i sürekli artan fiyatlardan şikâyetçi, bu oran Doğu Almanya’da yüzde 75.

Tüm bunlara karşılık, ankete katılanların büyük bir kısmı Ukrayna’dan gelen mültecilerin sosyal sorunlara sebebiyet vermeyeceği görüşünde.

Geri Dön 28 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN