Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
13 Nisan 2022 Çarşamba

Akaryakıta vergi indirimi 1 Haziran’da

Almanya hükûmeti, 1 Haziran’da enerji vergisinde 3 ay süreli indirime gidiyor. Yasa taslağına göre benzinin litresinde 30 sent, dizelin litresinde ise 14 sent vergi indirimi yapılacak.

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası Almanya’da enerji fiyatları önemli ölçüde arttı. Yıllık bazda yüzde 39,5 artan enerji fiyatlarında akaryakıt en çok artan kalem oldu. Bir önceki yılın aynı ayına göre akaryakıta yüzde 47,5 zam geldi.

Federal hükûmet, akaryakıttaki fiyat artışının önüne geçmek için Enerji Vergisi Yasasında değişikliğe gidiyor. 1 Haziran’da yürürlüğe girerek 3 ay süreyle geçerli olacak vergi indirimi kapsamında benzinin litresinde 30 sent, dizelin litresinde ise 14 sent vergi indirimi yapılacak.

Yasa taslağına göre yardım alsın ya da almasın çalışan herkese ayrıca 300 avro enerji yardımı yapılması öngörülüyor. Çalışanlar bu yardımı maaşlarıyla birlikte alacak, serbest çalışanlar ise vergiden düşebilecekler.

Öte yandan yine 1 Haziran’da 3 ay süreyle aylık 9 avro karşılığında toplu taşıma biletlerinin de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Koalisyon hükûmeti geçtiğimiz ay aşırı derecede artan enerji fiyatlarına karşın enerji vergisinde indirime giderek vergiyi ‘Avrupa standartlarına’ getirmeye karar vermişti.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN