Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2022 Çarşamba

18 Mayıs

İşte tarihte 18 Mayıs günü yaşanan bazı olaylar…

1804 - Napolyon Bonapart Fransa İmparatoru ilân edildi.

1871 - Paris Komünü, eşit işe eşit ücret ilkesini kabul etti.

1910 - Çıplak gözle görülebilen tek kuyrukluyıldız Halley kuyruklu yıldızı dünyaya çok yakın geçti.

1929 - Merkez üssü Sivas Suşehri olan 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 64 kişi yaşamını yitirdi, 72 kişi yaralandı.

1944 - Josef Stalin, Kırım Tatarlarını yarımadadan sürgün etti. Eldeki bilgilere göre sürgünde 193 bin 865 Kırım Tatarı bulunuyordu. Sürgün edilenlerin yüzde 45’inin sürgünde yaşamını yitirdiği düşünülüyor.

1980 - ABD’nin Washington eyaletindeki St. Helens yanardağı patladı. Patlamada 57 kişi öldü.

1986 - Çernobil’deki nükleer santral patlamasının ardından Türkiye Atom Enerjisi Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yüksel Özemre "Radyasyonda endişe edilecek bir şey yok" dedi.

Geri Dön 18 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN