Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
12 Mayıs 2022 Perşembe

12 Mayıs

İşte tarihte 12 Mayıs günü yaşanan bazı olaylar…

1871 - Paris Komünü tarafından kadınlara boşanma sonrası nafaka hakkı tanındı.

1881 - Fransızlar işgal ettikleri Tunus’ta Bardo Antlaşmasını imzaladı. Böylece Tunus Fransız Protektorası kuruldu.

1916 - İrlanda’nın Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını ilan eden Paskalya Ayaklanması öncüsü ve ilk marksist işçi liderlerinden James Connolly kurşuna dizildi.

1949 - Sovyetler Birliğinin 11 ay süren Berlin ablukası kalktı.

1951 - Yıkıcı gücü atom bombasının 100 katı büyüklüğünde olan hidrojen bombasının ilk denemesi Büyük Okyanus’taki Eniwetok Atolü’nde yapıldı.

1965 - Sovyet uzay aracı Luna 5, ay yüzeyine çarptı.

2006 - Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Almanya’da Stern dergisinin her yıl verdiği Basın ve Düşünce Özgürlüğü Ödülü’nü kazandı.

2008 - Çin’in Siçuan bölgesinde deprem oldu. Yaklaşık 70 bin kişi yaşamını yitirdi.

Geri Dön 12 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN