Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mart 2023 Çarşamba

Sokakta yaşayanların sayısı artıyor!

İngiltere'de sokakta yaşayanların sayısı 2022 yılında yüzde 26 oranında arttı.

Resmi verilere göre, İngiltere’de sokakta uyuyanların sayısı 2022’de 5 yıldan bu yana ilk defa arttı. 2022’de yaklaşık 3 bin 70 kişi, en az bir gecesini sokakta, çadırda, kapı girişlerinde veya kamp alanlarında uyuyarak geçirmek zorunda kaldı. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 26 artış anlamına geliyor. 

Bu kişilerin yüzde 64’ünün İngiliz, yüzde 21’inin AB vatandaşı olduğu tespit edildi. Yüzde 6 AB dışından gelirken, yüzde 10’un uyruğu tespit edilemedi. 

Hükûmet, 2019 yılında, evsizliği 2024’e kadar sona erdirme vaadinde bulunmuştu. Salgın döneminde evsizlere otellerde barınma sağlayan uygulamalar nedeniyle düşen sayılar, devam eden enerji krizi ve enflasyon nedeniyle yeniden artışa geçti. 

Geri Dön 01 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN