Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
05 Ocak 2023 Perşembe

Rishi Sunak: Tüm öğrenciler 18 yaşına kadar matematik okumalı

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ülkedeki tüm öğrencilerin 18 yaşına kadar matematik dersi almasını zorunlu kılacak bir plan üzerinde çalışıyor. 

Ülkedeki 8 milyon yetişkinin matematik becerilerinin ilkokul öğrencisi seviyesinde olduğuna dikkat çeken Başbakan, 16-19 yaş grubundaki öğrencilerin yaklaşık yarısının matematik dersi almadığını, dezavantajlı öğrencilerde bu oranın yüzde 60’a çıktığını belirtti. Hükümet, bu konudaki hazırlıkları bu sene bitirip, en geç Ocak 2025’e kadar hayata geçirmeyi planlıyor. Değişikliklerin sanat, sosyal bilimler gibi alanlara yönelen öğrenciler için ne anlama geleceği ise belirsiz. 

Öte yandan, Ulusal Eğitim Birliği, matematik öğretmenlerindeki ciddi kadro açığı nedeniyle, bu planın gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığı yönünde görüş bildirdi. Muhalefetteki İşçi Partisi ve Liberaller de benzer eleştirilerde bulundu, hükümetin matematik öğretmenlerinin istihdamı ve eğitiminde yıllardır hedeflerine ulaşamadığına dikkat çekildi. 

Geri Dön 05 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN