Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Kasım 2022 Perşembe

On binlerce üniversite çalışanı iş bırakacak

İngiltere’de yaklaşık 70 bin üniversite çalışanı 3 günlük greve gidecek.

İngiltere’de üniversitelerdeki öğretim üyeleri ve diğer çalışanlar, maaş, emeklilik, ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konularında işverenlerle anlaşamadıkları için kasım sonunda 3 günlük greve gidileceğini duyurdu. 

24, 25, ve 30 Kasım’da gerçekleşecek greve, 150 üniversiteden toplam 70 bin çalışan katılacak. Üniversiteler, grev süresince öğrencilere eğitim sunmaya devam edebilmeye hazırlıklı olduklarını açıkladı, ancak yine de öğrencilerin ders saatlerinin değişmesi ve bazı derslerin iptal olması bekleniyor. 

Sendikalar, yüzde 10’un üzerindeki enflasyon seviyesinde bir zam talep ediyor. Üniversiteler ise sadece yüzde 3 zam teklif ediyor. Üniversite ve Kolej Sendikası Genel Sekreteri Jo Grady, üniversite yöneticilerinin kendilerine yüksek maaşlar ve primler öderken, çok sayıda çalışanına güvencesi olmayan sözleşmeler ve düşük maaşlar dayattığı açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 10 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN