Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ekim 2023 Pazartesi

NATO istedi, İngiliz askerleri Kosova'ya gidiyor

İngiliz kuvvetleri, NATO'nun isteği üzerine Kosova'daki 'barışı koruma' misyonunda görev alacak.

İngiltere Savunma Bakanlığı, Kosova'nın kuzeyinde 24 Eylül'deki olaylar sonrasında İngiliz kuvvetlerinin NATO'nun Kosova'daki barışı koruma misyonuna dahil edileceğini açıkladı.

Açıklamada, bu kararın, NATO Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı Orgeneral Christopher Cavoli'nin talebi ve ittifak onayı doğrultusunda alındığı belirtildi. İngiliz kuvvetleri, halihazırda Kosova'da bulunan 400 kişilik İngiliz birliği ile birlikte görev yapacak.

Bu görev, İngiltere'nin NATO'ya verdiği destek ve bağlılığının bir yansıması olarak değerlendiriliyor. İngiliz kuvvetleri, NATO'nun Kosova'daki Barış Gücü'nün (KFOR) operasyonlarına katılacak ve Kosova'da güvenli bir ortam sağlama görevini üstlenecek.

İngiltere Genelkurmay Başkanı Oramiral Tony Radakin, bu desteği KFOR'a vermenin, İngiltere'nin NATO ve Batı Balkanlar bölgesinin güvenliği konusundaki kararlılığını gösterdiğini ifade etti.

Kosova'nın kuzeyinde 24 Eylül'de yaşananlar

Kosova'nın kuzeyindeki gerilim, 24 Eylül'de Sırpların yaşadığı Banjska köyünde yol kapatma protestosu sırasında silahların kullanılması ve bir polisin ölümüyle tırmandı. Kosova Başbakanı Albin Kurti, bu olayı Sırbistan'a bağlayarak 'profesyonel bir terörist/suç yapılanması' olarak tanımladı. Sırbistan ise Kosova polisini suçladı. Sırpların bulunduğu Banjska köyü çevresinde çatışmalar yaşandı ve en az üç saldırgan öldü, altı kişi gözaltına alındı. Bu olay, bölgedeki gerginliği artırdı.

Geri Dön 02 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN