Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Eylül 2023 Cumartesi

"Mülteciler uluslararası standartların altında yaşıyor"

İnsan hakları örgütleri, İngiltere'de mültecilerin yaşam imkanlarının, uluslararası standartların da İngiliz yasalarının da altında olduğunu raporladı.

"Mülteciler uluslararası standartların altında yaşıyor"

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) ve sivil toplum kuruluşu "Just Fair" tarafından yürütülen ortak bir araştırma, İngiltere'de, aileler ve refakatsiz çocukların barınma imkanlarının uluslararası standartların ve ülke yasalarının gerisinde kaldığını gözler önüne serdi. Raporda, insan haklarının ihlal edildiği vurgulanarak, eğitim, gıda, sağlık, barınma ve sosyal güvenlik haklarda önemli eksikler olduğu belirtildi. Hükumetin başarısız politikaları ve geçici düzenlemeleri nedeniyle, barınma krizinin derinleştiği, mültecilere açılan kışlaların barınak olarak kullanılmasının bir çözüm olmadığı, söz konusu yaşam koşullarının mültecilerin ruh sağlığına zarar verdiği, mahremiyeti sağlamadığı belirtildi. 

Raporda sığınmacıların bir çoğunun oldukça eski otellerde kaldığı, yetersiz ve sağlıksız beslendikleri, çocuklarda gelişim bozuklukluklarının başladığı ifade edildi. Buna ek olarak söz konusu otellerde kalan çocukların sistematik olarak eğitim hakkından faydalanamadığı kaydedildi. 

İnsan hakları örgütleri, İçişleri Bakanlığı’nı çocuklu ailelerin en kısa sürede ev ya da apartman daireleri gibi uygun alanlara yerleştirilmesi için göreve çağırdı.

Geri Dön 16 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN