Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ekim 2022 Cuma

Liz Truss 45 gün sonra istifa etti

İngiltere Başbakanı Liz Truss, dün sabah Başbakanlık Konutu önünde yaptığı açıklamayla başbakanlık görevinden istifasını duyurdu. Sadece 45 gün görevde kalan Truss, İngiltere tarihinin en kısa süre görev yapan başbakanı oldu. 

Liz Truss 45 gün sonra istifa etti

Truss göreve geldikten kısa süre sonra, Maliye Bakanı’nın açıkladığı ekonomik planlar ülkede istikrarsızlığa yol açmış ve sterlinin değer kaybetmesine yol açmıştı. Truss, bunun üzerine ekonomik vaatlerinde U dönüşüne giderek Maliye Bakanı’nı görevden almış ve yerine daha ılımlı birini atamıştı. 

Kendi partisi içinde de istifa baskısına uğrayan Truss, dün de İçişleri Bakanı kendisini eleştiren bir mektupla istifasını sununca baskılara dayanamadı ve istifa etti. 

Truss, önümüzdeki hafta içinde yeni bir Başbakan seçilmesinin hedeflendiği, yeni Başbakan göreve gelinceye kadar ofiste kalacağını açıkladı. Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin lideri Keir Starmer ise, Muhafazakar Parti’nin artık ülkeyi yönetemediğini ve kaosa yol açtığını söyledi, erken seçim çağrısında bulundu. 

Geri Dön 21 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN