Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Kasım 2022 Perşembe

İstanbul Sözleşmesi İngiltere’de yürürlüğe girdi

İngiltere’de kadınları ve kız çocuklarını aile içi şiddetten ve ayrımcılıktan korumak amaçlı hazırlanan İstanbul Sözleşmesi 1 Kasım itibarıyla yürürlüğe girdi.

Kadınları ve kız çocuklarını şiddet ve ayrımcılıktan korumayı hedefleyen İstanbul Sözleşmesi, 1 Kasım’dan İngiltere’de yürürlüğe girdi. Ancak hükûmet, sözleşmenin göçmen kadınları aile içi şiddetten koruyan 59’uncu maddesine çekince koydu. Bu maddeye göre, bir ülkede eşi veya partnerine bağlı olarak oturma izni olan kadınlar, aile içi şiddet görmeleri halinde partnerlerinden bağımsız olarak ikamet alabiliyor. 

Kadın hakları örgütleri, hükûmetin bu kararını sertçe eleştirdi ve “Kadınlar, şiddet görmek ile sınır dışı edilmek arasında karar vermeye mecbur bırakılmamalı” açıklamasında bulundu.

Geri Dön 03 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN