Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Eylül 2023 Pazartesi

İşçi Partisi lideri: Brexit'i geliştirmeye çalışacağız

İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi lideri Keir Starmer, İngiltere'nin AB ile varmış olduğu Brexit Anlaşması'nı geliştirmeye çalışacaklarını belirtti. 

Financial Times gazetesine verdiği röportajda, mevcut Brexit Anlaşması'nın kapsamının çok dar olduğunu ve daha iyisini yapmaya çalışacaklarını ifade etti.

Starmer, eski Başbakan Boris Johnson'ın AB ile varmış olduğu anlaşmanın sınırlı olduğunu kabul ettiğini ve birçok kişinin bu görüşte olduğunu dile getirdi. İngiltere ekonomisinin büyümesini desteklemek için AB ile daha yakın ticari ilişkiler kurmanın önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, güvenlik, inovasyon ve bilimsel araştırmalar gibi konularda da Londra ile Brüksel arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Starmer, İşçi Partisi iktidara geldiğinde, hangi özel maddeleri değiştirmeyi düşündükleri konusunda ayrıntı vermedi. Ayrıca, İşçi Partisi'nin tekrar AB üyeliğine dönmeyi hedeflemediğini ve Gümrük Birliği veya AB Ortak Pazarı'na katılmayı düşünmediklerini açıkladı.

AB'nin İngiltere ile mevcut Brexit Anlaşması'nı yeniden müzakere etmeye istekli olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor.

İngiltere'de gelecek yıl yapılması planlanan genel seçimler öncesinde, İşçi Partisi son kamuoyu yoklamalarında Muhafazakar Parti'nin önünde en az 15 puan önde görünüyor.

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN