Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Eylül 2022 Cuma

İngiltere Merkez Bankası da faiz artırdı

İngiltere Merkez Bankası, politika faizini 0,5 puan artırarak yüzde 2,25’e yükseltme kararı aldı. Bankanın açıklamasından sonra, İngiliz sterlini, dolara karşı yüzde 0,7 değer kaybetti. 

Merkez Bankası, ayrıca İngiliz ekonomisinin hâlihazırda resesyona girmiş olabileceği uyarısında bulundu. Banka önceki tahminlerinde 2022’nin son çeyreği için ekonomik büyüme öngörmüştü, ancak bu tahminini yüzde 0,1 küçülme olarak aşağı revize etti. Ülkede ağustos ayında yüzde 9,9 olarak açıklanan enflasyonun, eylül ve ekim aylarında daha da artması bekleniyor. 

Bununla birlikte faiz artırma kararı, konut kredisi çekerek ev almış olanların geçen seneye göre aylık ortalama 163 sterlin daha fazla ödeyeceği anlamına geliyor. 

Geri Dön 23 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN