Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
07 Ocak 2023 Cumartesi

İngiltere, BioNTech işbirliği ile kanser aşısı üretmeyi hedefliyor

İngiltere, Almanya merkezli ilaç şirketi BioNTech ile işbirliği içinde, korona aşılarında kullanılan mRNA teknolojisiyle bir kanser aşısı üretmek için çalışmaları hızlandırıyor. 

BioNTech, koronaya karşı koruma sağlamakta başarılı olan mRNA teknolojisini kanser hastalığına adapte etmek için çalışıyor, ve yeni kanser aşısını 2030 yılına kadar 10 bin insan üzerinde denemeyi hedefliyor. Şirketin kurucu ortaklarından Prof. Özlem Türeci, kanser kompleks bir hastalık olduğu için, aşının her hastaya özel hazırlanacağını ve birden fazla kez yapılması gerekeceğini düşünüyor. Türeci, ‘Burada hedeflediğimiz, hastaların bireysel kanserlerindeki moleküler özellikleri kullanıp onları mRNA aşılarına kodlamak ve bağışıklık sistemini onları saldırmaya yönelik eğitmek’ açıklamasında bulundu.

BioNTech’in kanser aşısı araştırmalarına ortak olan ilk ülke İngiltere oldu. İngiltere’de ilk hastalar, önümüzdeki eylül ayından itibaren araştırmalara katılabilecek. 

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN