Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
10 Ocak 2023 Salı

Hükûmet ile sendikalar arasındaki grev görüşmesinden hüsran çıktı

Grev dalgalarının sürdüğü İngiltere’de, bakanlar grevlere son vermek amacıyla demir yolu, sağlık, ve eğitim sendikalarının liderleriyle masaya oturdu. Müzakerelerden hiçbirinde uzlaşmaya varılamadı.

Ambulans görevlilerini temsil eden Unite sendikası, müzakereler için ‘kaçırılmış bir fırsat’, Hemşireler Sendikası ise ‘tam bir hayalkırıklığı’ ifadelerini kullandı. Hükûmet ise görüşmeleri ‘yapıcı ve başarılı’ olarak niteledi. 

Sendikalarla görüşen Sağlık Bakanı Steve Barclay, hemşirelere ‘üretkenliklerine bağlı olarak’ bir defalık prim verilmesini önerdi. Bu öneriyi ‘sağlık çalışanlarına hakaret’ olarak niteleyen Unite sendikası, “Üyelerimiz aralıksız 18 saat mesai yapıyor. Bu koşullarda daha ne kadar verimli olunabilir?” açıklamasında bulundu.

Sağlık, eğitim, ulaşım ve diğer birçok sektörde  sendikalar, ocak ayında da grevlere devam etmeyi planlıyor. 

Geri Dön 10 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN