Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Şubat 2023 Çarşamba

Haftada 4 gün çalışmaya yeşil ışık

İngiltere’de, Boston ve Cambridge üniversiteleri tarafından başlatılan ortak bir pilot projede, 60’dan fazla şirkette, haftada 4 günlük çalışma test edildi.

Altı ay süren projeden sonra her 5 şirketten 4’ü uygulamaya devam etmek istediğini bildirdi. Yapılan analizlere göre, proje süresince şirket satışları ortalama yüzde 1,4 oranında arttı. Uzmanlar, çalışan verimliliğin yükseldiğine, hastalık nedeniyle alınan raporların yüzde 65 azaldığına dikkat çekti. On çalışandan dördü iş yerinde daha az stres yaşadığını bildirdi. Benzer pilot projeler bazı Alman şirketlerinde de uygulanmaya başladı.

İrlanda, İzlanda, Belçika ve Avustralya da dahil olmak üzere diğer ülkeler de haftada 4 gün çalışma uygulamasını deniyor. Bazı Alman şirketleri de benzer modelleri test ediyor.

Geri Dön 22 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN