Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2023 Çarşamba

Grevler nedeniyle mart ayında 556 bin iş günü kaybı yaşandı

İngiltere’de ücretlerin enflasyonla orantılı biçimde artırılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talepleriyle yapılan grevler nedeniyle mart ayında toplam 556 bin iş günü kaybı yaşandığı açıklandı. 

Demir yolu ve sağlık sektörleri başta olmak üzere neredeyse her sektörden emekçilerin düzenlediği grevler nedeniyle yaşanan toplam iş günü kaybı 556 bin oldu. Bu sayı, şubat ayında 332 bin olarak açıklanmıştı. 

Öte yandan, ortalama ücret artışı kamu sektöründe yüzde 7, özel sektörde yüzde 5,6 olarak hesaplandı. Mart ayında enflasyon yüzde 10,1 olarak kaydedilmişti. 

Ülkedeki işsizlik oranı ise mart ayında yüzde 0,1 artarak yüzde 3,9’a yükseldi.

Geri Dön 17 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN