Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2024 Perşembe

Evsizlerle ilgili yasa tasarısı tartışılıyor

İngiltere'de hükûmet, evsizlerin suç kapsamına alınmasını öngören yasa tasarısı nedeniyle sert eleştirildi.

Ceza Adaleti isimli yasa tasarısı, 'aşırı kötü kokma' da dahil olmak üzere evsizlerin çok sayıda durumda suçlu sayılmasına olanak sağlayacak bir tasarı olduğu belirtildi. Tasarı kabul edilirse, polisin sokakta yatan ve 'rahatsızlık veren' kişilere para cezası kesmesine veya tutuklamasına imkân tanınacak. Ayrıca söz konusu suçlamalar hapis cezasına kadar çıkarılabilecek.

Eğitim Bakanı Gillian Keegan, insanlara sokaklardan kurtulmaları için destek vermek gerektiğini vurguladı. Ancak Sky News tarafından yapılan bir röportajda, "İnsanlar koktukları için tutuklanmamalı. Ancak agresif davranıyor ve rahatsızlık veriyorsa iş değişir" diye konuşmuştu.

Başbakanlık Sözcüsü de "Hiç kimsenin evsiz olduğu için suçlu sayılamaz. Ancak halka kendini güvensiz hissetmesine neden olabilecek davranışlara sıfır tolerans gösterilecek“ ifadelerini kullandı.

Muhafazakar Partili milletvekili Bob Blackman da sokaklarda uyumaktan başka çaresi olmayan insanları kriminalize etmemek gerektiğini savundu.

Geri Dön 04 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN