Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Eski Sağlık Bakanı, bakım evleri konusunda salgın tavsiyelerini reddetmiş

İngiltere'de eski Sağlık Bakanı Matt Hancock'un salgın başında bakım evlerinde yaşanan sorunlar konusunda uyarıldığı ancak uyarıları kulak ardı ettiği ortaya çıktı.

Eski Sağlık Bakanı, bakım evleri konusunda salgın tavsiyelerini reddetmiş

İngiltere eski Sağlık Bakanı Matt Hancock’un Daily Telegraph  gazetesine sızdırılan WhatsApp mesajlaşmaları, eski Bakanın salgın sürecini yönetme biçimi hakkında soru işaretleri oluşturdu. Ortaya çıkan mesajlar, eski Sağlık Bakanı’nın salgının başında bakım evlerinde yaşanan sorunlar konusunda çok defa uyarıldığı, ancak uyarıları dinlemediğini gösteriyor. 

Gazeteye sızdırılan 100 bini aşkın mesajda, sağlık uzmanlarının bakım evlerine yatırılan herkes için korona testlerinin zorunlu kılınması çağrısında bulunduğu, ancak Bakanın bunu reddedip hastaneden taburcu olup bakım evine geçenlerin test zorunluluğuna tabi tutulmasına karar verdiği ortaya çıktı. Hükümet, uzmanların tavsiyelerinin aksine, bakım evi çalışanlarının düzenli test olmasını ve yeni sakinlerin karantinaya girmesini de salgının ilk dönemlerinde zorunlu tutmadı. 

Çalışmaya devam etsinler diye çalışanlara test yapmayı da reddetmiş

Mesajlarda, bazı bakım evlerinin, testlerin pozitif çıkacağı ve işe ara vermek zorunda kalacakları endişesiyle çalışanlarına test yapmayı reddettiği de tespit edildi. Sosyal İşler Bakanı Helen Whately’nin, Hancock’u, bakım evlerinde kalan ve uzun süredir toplumun geri kalanından izole durumda olan yaşlıların ‘pes etmek üzere oldukları’ konusunda uyardığı belirtildi.

Bakım evlerinde 40 binden fazla insan öldü

Binlerce kişi bakım evlerine test yapılmadan kabul edilmesi sonucu bakım evlerinde yaşanan koronavirüs dalgaları, İngiltere’nin hükûmetin salgın sürecindeki en büyük başarısızlıklarından biri kabul ediliyor. Pandeminin ilk iki yılında, İngiltere’deki bakım evlerinde 40 bini aşkın kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN