Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mart 2024 Salı

Çiftçiler parlamento önünde protesto yaptı

İngiltere'de, hükûmetin tarım politikalarına ve ucuz gıda ithalatına tepki göstermek amacıyla çiftçiler, Londra'da traktörleriyle eylem düzenledi.

Çiftçiler parlamento önünde protesto yaptı

"Britanya Tarımını Kurtar" platformunun çağrısı üzerine bir araya gelen yüzlerce çiftçi, 100'den fazla traktörle parlamento etrafında dönerek korna çaldı. Eylemde, "Çiftçiler yoksa tarım da yok, gelecek de yok" yazılı pankartlar taşındı. İngiliz çiftçiler, ucuz ithalat ve yetersiz destek politikalarının gıda güvenliğini tehdit ettiğini belirtti.

Platformun kurucusu Liz Webster, özellikle Brexit sonrası Avrupa ile ticarette yaşanan engellere ve süpermarketlerin yerli ürünler yerine daha ucuz ithal ürünleri tercih etmesine dikkat çekti. 2020 Tarım Yasası'nın tarımı yeterince desteklemediğini eleştirerek, çiftçilerin doğayı koruma görevlileri olmaktansa, gıda üretmeye devam etmek istediklerini vurguladı. Ayrıca, ithal ürünler üzerinde İngiliz bayrağının kullanılmasının yanıltıcı olduğunu ve ülkenin gıda güvenliği ile tedarik güvenliğinin risk altında olduğunu söyledi.

Çiftçi David Figgis ise adaletsiz ithalat ve İngiltere'ye çevre düzenlemeleri olmayan ülkelerden gelen tarım ürünlerine karşı şikayetlerini dile getirdi. Figgis, İngiltere ve Avrupa'da çevre kuralları olmasına rağmen, bu kurallara uymayan ülkelerden gıda ithal etmenin çevresel etkilerine dikkat çekti.

Geri Dön 26 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN