Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Çevre aktivistleri ünlü tabloyu hedef aldı

İngiltere'de Just Stop Oil adlı çevreci grup, İspanyol ressam Diego Velazquez'in 'Rokeby Venus' adlı tablosunun koruyucu camını kırdı.

İngiltere’de, "Just Stop Oil" isimli çevreci bir grubun iki üyesi, başkent Londra'da, National Gallery'de sergilenen 'Rokeby Venus' adlı tablonun koruyucu camını kırdı. Güvenlik güçleri, olay sonrasında, saldırıyı düzenleyenlerin gözaltına alındığını duyurdu. 

İklim aktivistleri, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İngiliz hükûmetinin, milyonlarca kişiyi öldüreceğini bile bile petrol anlaşmalarının sayısını artırdığını iddia etti, “Petrol ve doğal gaz ruhsatları milyonların ölümüne neden olacak. Sanatı, yaşamayı ve ailelerimizi seviyorsak, petrol anlaşmalarına dur demek zorundayız" açıklamasını yaptı.

109 yıl önce de tahrip edilmişti

İspanyol ressam Diego Velazquez tarafından yapılan ünlü tablo, 1914'de kadın hakları savunucusu Mary Richardson tarafından da tahrip edilmişti.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN