Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2023 Cuma

Boris Johnson’a korona kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yeniden soruşturma

Eski Başbakan Boris Johnson'un, 'zannedilenden daha fazla korona kuralını ihlâl etmiş olabileceği' şüphesiyle yeniden soruşturma başlatıldı.

Sıkı pandemi kısıtlamalarının yürülükte olduğu durumda Başbakanlık Ofisinde sayısız parti ve toplanmaya katılan ve bunların ortaya çıkması üzerine istifa etmek zorunda kalan İngiltere eski Başbakanı Boris Johnson, zannedilenden daha fazla kural ihlâli işlemiş olabileceği gerekçesiyle polise sevk edildi. 

Johnson, hükûmet binalarında korona kısıtlamalarını ihlal etmiş olduğu iddialarını halen reddediyor. Johnson’ın bu olaylara ilişkin İngiltere Parlamentosu’nu yanıltıp yanıltmadığı, hali hazırda bir komite tarafından araştırılıyor. 

Komite, geçen hafta hükümetten ek kanıtlar aldığını ve Johnson'dan bunlara dair bir yanıt istediğini açıkladı. 

Eski Başbakan, 2020 yılında korona kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz yıl para cezasına çarptırılmıştı. Johnson’ın bu konuda milletvekillerini kasıtlı olarak yanılttığı sonucuna varılırsa, Parlamento'dan uzaklaştırılabilir. 

Geri Dön 26 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN