Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Haziran 2023 Cuma

13'üncü faiz artışı

İngiltere Merkez Bankası (BoE), politika faizinde 50 baz puanlık artışa gitti ve yüzde 4,50'den yüzde 5'e yükseltti.

Bu faiz artışı, Aralık 2021'den bu yana uygulanan sıkılaşma politikasının bir parçası olarak gerçekleşen 13'üncü faiz artışı oldu. BoE Başkanı Andrew Bailey, ekonominin beklentilerin üzerinde bir performans gösterdiğini ancak enflasyonun hala çok yüksek olduğunu belirtti. Bailey, şöyle konuştu:

Faiz artışının zor bir karar olduğunu farkındayız ve insanların 'mortgage' ve kredilerle ilgili endişelerinin olduğunu biliyoruz. Ancak, faiz oranlarını şimdi yükseltmezsek gelecekte durum daha da kötüleşebilir.

Bailey ayrıca, enflasyonu yüzde 2'ye indirme hedeflerine bağlı olduklarını ve bu hedefi gerçekleştirmek için gerekli adımları atacaklarını vurguladı.

Geri Dön 23 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN