Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2024 Perşembe

Zenginlerin geliri yüzde 70, orta sınıfın geliri yüzde 4 arttı

Hollanda'da son 10 yılda, en zengin kesimin geliri yüzde 70 artarken, orta sınıfın gelir artışı yüzde 4 ila 8 bandında kaldı.

Hollanda Ekonomi Politikası Analiz Bürosu (CPB) tarafından yapılan araştırma, 2011 ile 2019 yılları arasında ülkenin en zengin yüzde 1'inin gelirinin yüzde 70'in üzerinde arttığını ortaya koydu. Bu artışta, en zengin 140 bin Hollandalının ana hissedar oldukları şirketlerden elde ettikleri kurumsal kârların büyük rol oynadığı ve 2019 yılında bu kârların toplamda 25 milyar avroyu aştığı belirtildi.

Aynı dönemde işçi sınıfının geliri ise sadece yüzde 4 ila 8 artış gösterdi. Ayrıca, Hollanda'nın en zengin yüzde 0.01'lik kesimi, yani süper zengin 1.400 kişi, gelirlerinin yüzde 28'ini vergiye öderken, bu oran işçi ve memur sınıfında yüzde 40’a kadar yükseldi.

Geri Dön 23 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN