Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Temmuz 2023 Salı

Yahudi Soykırımı’nı reddetmek suç sayılacak

Hollanda hükûmeti, Yahudi Soykırımı başta olmak üzere savaş suçlarını inkar etmenin suç kapsamına alınması konusunda anlaştı. Suçlular, bir yıla kadar hapis cezasıyla karşılaşacak. 

Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, “Savaş suçlarının inkârı, ne yazık ki gündelik bir olay haline geldi” diyerek, Yahudi düşmanlığının son yıllarda yeniden artışa geçtiğine dikkat çekti. 

Söz konusu yasa tasarısına göre, soykırımı, insanlığa karşı suçları ve savaş suçlarını ‘aklamak, küçümsemek ve inkar etmek’, suç sayılacak ve bir yıla kadar hapisle cezalandırılacak. 

Bu yılın başlarında Hollanda’da yapılan bir ankete göre, vatandaşların yüzde 12’si, ‘Yahudi Soykırımı’nın bir efsane olduğuna’ inanıyor ve öldürülen Yahudilerin sayısının abartıldığını düşünüyor. 

Geri Dön 18 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN