Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2024 Pazartesi

Yabancı öğrenci sayısı azaltılabilir

Hollanda'da, yerli öğrencilere daha fazla fırsat sunmak amacıyla 14 üniversite, yabancı öğrenci sayısını azaltma planı yapıyor.

Son on yılda yabancı öğrenci sayısının üç kat arttığı Hollanda, dünya genelinde öğrenciler için popüler bir destinasyon hâline geldi. Ülke, genellikle İngilizce eğitim sunan üniversiteleriyle uluslararası iş gücü piyasasına hitap ediyor. Eğitimlerini Hollanda'da tamamlayan yabancı öğrencilerin yaklaşık üçte biri, mezuniyet sonrası ülkede kalmayı ve çalışmayı tercih ediyor. Ancak bu durum, Hollandalı gençlerin hem eğitim hem de iş bulma konusunda rekabetle karşılaşmasına neden oluyor.

Üniversitelerin bu planı, yabancı öğrencileri ve diğer ilgili tarafları endişelendiriyor. Yabancı öğrencilerin Hollanda'ya ekonomik katkısı büyükken, her öğrenci yıllık on binlerce avro harcama yapıyor. Şu an tartışma aşamasında olan plan, kabul edilirse 2025-26 akademik yılından itibaren uygulanmaya başlanacak.

Geri Dön 12 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN