Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Şubat 2023 Cumartesi

Utrecht sokaklarında çöp dağları

Hollanda’nın Utrecht kentinde temizlik işçileri greve çıktı. Sokaklarda çöp dağları oluştu.

Yeni toplu iş sözleşmesi olmaması nedeniyle greve giden işçiler, yüksek enflasyon nedeniyle düşen alım gücünü işaret ederek maaşlarına zam talep etti. Utrecht’te başlayan grevin önümüzdeki hafta Hollanda’nın diğer bölgelerine de yayılacağı bildirildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Hollanda İşçi Sendikaları Konfederasyonu (FNV), grevlerin Den Haag, Betuwe, Drechtsteden ve Emmen’e yayılacağını duyurdu. Ayrıca 15 Şubat’ta Utrecht’te büyük çaplı bir protesto gösterisi de düzenlenecek.

Grev tarihleri şöyle:

6-9 Şubat arasında AVRI çalışanları Betuwe bölgesinde saat 07.00 itibarıyla iş bırakacak.

9 Şubat’ta Drachtsteden bölgesindeki temizlik işçileri Hardinxveld-Giessendam, Papendrecht, Zwijndrecht ve Dordrecht’de çöpleri toplamayacak.

13, 14, 15 Şubat tarihlerinde Den Haag bölgesinde Haagse Straatorganisatie çalışanlarının grevi nedeniyle sokaklar temizlenmeyecek ve sokaklardaki bakım işlemleri yapılmayacak.

Çöpçülerin başlattığı greve Nieuwegein ve Vijfheerenlanden belediyelerindeki memurlar da katılmıştı. Grev 24-30 Ocak tarihleri arasında Amsterdam, Tilburg ve Rotterdam’da gerçekleşmişti.

Geri Dön 04 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN