Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ocak 2024 Çarşamba

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet arttı

Hollanda'da yapılan son anket, sağlık emekçilerinin yüzde 90'ının artan şiddet olayları karşısında endişeli olduğunu ortaya koydu.

Hollanda’da sağlık alanında çalışanlara yönelik şiddetin arttığı duyuruldu. NU 91 sivil toplum örgütü tarafından yapılan bir ankete göre, sağlık çalışanlarının yüzde 90’ı son beş yılda yaşanan şiddet olaylarının endişe verici boyutlara ulaştığını ifade etti.

Araştırma, Hollanda’da her 3 sağlık çalışanından 1'inin 2023 yılında şiddete maruz kaldığını ortaya koydu. 5 çalışandan 1'inin ise her hafta bir şiddet olayına tanıklık ettiği belirtildi. 

Hasta yakınları tarafından başlatılan, tedaviye yönelik tartışmalarda, tehdit, küfür ve fiziksel saldırıların arttığı gözlemlendi.

Her 2 sağlık çalışanından 1'i şikâyette bulunmaları durumunda, soruşturmaların çözüme kavuşacağına inanmadığı da ortaya çıktı.

Geri Dön 03 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN