Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2023 Cumartesi

Rapor: Her 4 bebekten biri, günde iki saatini ekrana bakarak geçiriyor

Hollandalı çocukların medya alışkanlıkları hakkında yapılan araştırmaya göre, ülkede 1 yaşın altındaki her 4 bebekten biri, günde en az iki saatini telefon veya tabletle geçiriyor. 

Iene Miene organizasyonu tarafından hazırlanan rapora göre, 6 yaşın altındaki çocuklar, günde ortalama 100 dakikalarını ekrana bakarak geçiriyor. Ebeveynlerin yüzde 89’u, çocuklarının ekran başında geçirdiği vakti kısıtlamıyor.

Araştırmacılar, araştırma sonuçlarını ‘endişe verici’ olarak niteledi.Dünya Sağlık Örgütü, beş yaşına kadar olan çocukların günde bir saatten fazla telefon veya tablet kullanmamasını, iki yaşın altındaki çocukların ise hiç kullanmamasını öneriyor.

Raporun yazarlarından Anouk Tuijnman, ebeveynlerin çocuklarını farklı faaliyetlerde bulunmaya teşvik etmek için daha fazla çaba harcaması gerektiğini söyledi, “Çocuğunuzun eline telefonu vermek yerine beraber başka aktiviteler planlayın” önerisinde bulundu. 

Geri Dön 25 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN