Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Şubat 2023 Salı

Lahey’de çöp grevi başladı, sırada Rotterdam var

Lahey’de temizlik işçileri dün greve başladı. Şehirde perşembe gününe kadar çöp toplanmayacak, temizlik yapılmayacak.

FNV Sendikası da geçtiğimiz hafta Rotterdam’daki memurların çarşamba günü altı günlük greve başlayacağını duyurmuştu.

İşçiler daha iyi bir toplu iş sözleşmesi talep ediyor. Sendikalar ile belediyeler birliği arasındaki müzakereler aralık ayında tıkandı. FNV 2023 için yüzde 12 zam, enflasyona karşı otomatik fiyat telafisi ve daha iyi çalışma koşulları talep etti. Belediyeler birliği ise 2023 için yüzde 5, 2024 için yüzde 3 zam teklifinde bulundu.

Sendika sözcüsü geçtiğimiz hafta enflasyonun hâlâ çok yüksek olduğunu belirterek belediyeler birliğinden gelen zam teklifinin yetersiz olduğunu söylemişti.

Birçok şehirde temizlik işçileri grev yapıyor. Bu nedenle geçtiğimiz haftalardan bu yana yer yer çöp dağları biriktiği de görüldü.

Geri Dön 14 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN