Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

"Hollandalılar çok kültürlülüğe mesafeli, kutuplaşma riski var"

Hollanda'da yapılan araştırma, Hollandalıların çok kültürlülüğe mesafeli olduğunu ve bunun kutuplaşma riski oluşturduğunu ortaya koydu.

Hollanda İstatistik Dairesi tarafından yapılan bir araştırma, Hollandalıların göçmen kökenlilerle nadiren bir araya geldiğini, çok kültürlülüğe mesafeli olduğunu ortaya koydu. 2009 -2020 yıllarını kapsayan araştırmada, Hollandalıların farklı etnik kökenlerdeki arkadaş, meslektaş, komşu ya da aile bireyi sayısının son derece az olduğu tespit edildi. Uzmanlar artan gelir seviyesiyle birlikte kültürlerarası etkileşimin azaldığına dikkat çekerek, göçmen kökenlilerle en az iletişim kuran bireylerin üst gelir grupları olduğu belirtildi.

Söz konusu bulgulara atıfta bulunan araştırmacılar, toplumsal kutuplaşmaya yol açabilecek 'yankı odalarına' karşı uyarıda bulundu.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN