Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; altı aylık görüşmeler sonucunda Hollanda'nın en sağcı hükûmetinin kurulması vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da UWV, werk.nl adlı web sitesi üzerinden 150 bin kişinin özgeçmişinin izinsiz olarak indirildiğini duyurdu. UWV Werkbedrijf Direktörü Judith Duveen, yaşanan bu olayın ciddiyetini vurgulayarak, "Bu kadar büyük ölçekte ve muhtemelen uygunsuz amaçlar için CV'lerin indirilmesi kabul edilemez bir durum. Gerekli önlemleri aldık ve etkilenen kişileri olası sonuçlar hakkında bilgilendireceğiz" dedi. Ayrıca, UWV'nin bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunmayı düşündüğü belirtildi.

Hollanda'nın en sağcı hükûmeti kuruluyor

Genel seçimlerin ardından neredeyse 6 ay süren koalisyon görüşmeleri sonucunda, aşırı sağcı PVV'nin liderliğindeki bir koalisyon hükûmeti kuruldu.

Koalisyon, Hollanda'nın en sağ hükûmeti olarak tanımlanıyor ve ülke tarihinin en katı göç politikalarını uygulayacağını vurguluyor. Geçici bir Sığınmacı Krizi Yasası çıkarılacak ve tüm sığınma talepleri iki yıl süreyle durdurulabilecek. Sığınma haklarının kalıcı olarak sınırlandırılması ve mültecilere sağlanan yardımların kapsamının daraltılması planlanıyor. Ayrıca, mahallelerdeki polis sayısının kademeli olarak artırılacağı bildirildi.

Sağ koalisyonun ekonomi planı

Hollanda'da kurulan koalisyonda yer alan dört sağ parti, vergiler, hazineye sağlanacak gelir, tasarruf planları ve bazı kesintiler konusunda anlaştı. Çalışanlar daha az vergi ödeyecek. Orta gelir gruplarının alım gücünü desteklemek için gelir vergisinde üçüncü bir dilim eklenecek. Çocuk bakımı uzun vadede neredeyse ücretsiz olacak. Zor durumdaki haneler için yılda yarım milyar avro destek verilecek.

Öte yandan; işsizlik ödeneğinde kesinti yapılacak. Devlet memurlarının maaşına önümüzdeki yıl zam yapılmayacak. Karşılıklı denkleştirme düzenlemesi 2027'de tamamen kaldırılacak. Elektrikli araç alımları için sübvansiyonlar 2025'ten itibaren kaldırılacak.

Gazze protestoları üniversitelere sıçradı

Gazze'ye destek amacıyla düzenlenen protestolar, üniversitelere de sıçradı. Amsterdam Üniversitesi'nde yüzlerce kişilik bir grup, üniversite binasını işgal ettiğini duyurdu.

Düğün konvoyuna ceza yağdı

Den Haag'da geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen bir düğün konvoyunda, trafik kurallarına uymayan davranışlar nedeniyle en az 25 araca ceza kesildi.

Geri Dön 19 Mayıs 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN