Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Eylül 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta okulların açılmasıyla başlayan öğretmen açığı tartışmaları vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda her yıl 2022’de olduğu seviyede doğal gaz çıkarmaya devam ederse, ülke topraklarındaki doğal gaz rezervleri dokuz yıldan kısa sürede tükenecek. 

Alman yetkililer, Amsterdam’daki Anne Frank Evi’ne projeksiyonla Yahudi karşıtı söylemler yansıtan şüpheliyi Hollanda otoritelerine teslim etti. Savcılık, şüphelinin daha önce de Yahudi karşıtı videolar hazırlayıp yaydığını doğruladı.

Öğretmen sendikası AOb, öğretmen açığı nedeniyle yeni eğitim yılında her 9 çocuktan 1’inin öğretmeni olmayacağını belirterek hükûmete öğretmen maaşlarını artırma çağrısında bulundu.

Hollanda İstatistik Kurumu (CBS) verilerine göre; 2021 yılının sonbaharında yasal hâle gelen internet üzerinden kumar, piyasada patlama yarattı. Geçen yıl Hollanda’da her 20 kişiden biri, yani nüfusun yüzde 5’i, yasal bir sitede kumar oynadı. Devletin kumar vergilerinden toplam kazancı ise yılda 900 milyon avroyu buldu.

Geri Dön 03 Eylül 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN