Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ağustos 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta öğretmen açığı, yaklaşan seçimler ve Vergi Dairesi'ne yönelik 'ayrımcılık' kararı vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’da 2023-2024 eğitim-öğretim yılı öğretmen açığı tartışmalarıyla başladı. Öğretmen bulma platformu Meesterbaan'ın verilerine göre, ülkenin orta bölgesindeki okullarda şu anda çevrimiçi olarak 3 bin 400'den fazla personel açığı olduğu gözleniyor ve bu boş pozisyonların büyük bir kısmı orta dereceli eğitim-öğretim seviyesine ait.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Hollanda’da yaklaşan seçimlerde İşçi Partisi ile Yeşiller Partisi listelerinden aday olacak. Timmermans, AB’deki görevinden istifa etti.

Vergi Dairesi, Den Haag kentinde bulunan As-Soennah camiine yapılan bağışlarla ilgili usulsüzlük iddialarını incelemişti. Bunun üzerine, caminin, genel menfaate yüzde 90’dan fazla katkıda bulunan vakıflara vergi avantajı sağlayan ANBI statüsü geri alındı. Mahkeme ise Vergi Dairesi’nin incelemesinde ‘ayrımcılık yapılmış olabileceğine’ hükmetti.

Hollanda'da pek çok şirket, güvenlik endişeleri nedeniyle çalışanlarının TikTok kullanımını yasaklıyor. Şirketler, güvenlik riskleri nedeniyle sosyal medya kurallarını sıkılaştırıyor. Daha fazla kişiye ulaşılabilmesine rağmen, yaşanan sorunlardan dolayı pek çok Hollandalı şirket diğer sosyal medya mecralarına yöneliyor.

Bira üreticisi Heineken, Rusya'daki tüm faaliyetlerini Rus Arnest Group'a 1 avroya satarak ülkeden çekildi. Dünyanın en büyük ikinci bira üreticisi olan şirket anlaşmanın gereken tüm onayları aldığını ve ülkeden 300 milyon avro, yani 324,8 milyon dolar zarar ederek ayrıldığını belirtti. 

Geri Dön 27 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN