Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
30 Ekim 2023 Pazartesi

Hakim ve savcıların yarısı tehdit ediliyor

Hollanda'da yapılan bir araştırma, ülkedeki toplam 3 bin 400 hakim ve savcının yarısının, dava sırasında tehdit aldığını ortaya koydu.

Araştırma platformu Investico ve De Groene Amsterdammer dergisinin yaptığı anket sonucunda korkunç tablo gözler önüne serildi. Hollanda’da 2 bin 500 hakim ve 900 savcı bulunuyor. Açıklanan araştırma sonuçlarına göre; hakim ve savcıların yarısından fazlası, çoğunlukla ele aldıkları bir dava sırasında tehdit veya yıldırmayla karşı karşıya kaldı. Bu vakaların üçte biri organize suçlarla ilintili.

Güvensizlik işi etkiliyor

Ankete katılanların neredeyse yarısı, suç ortamından gelen tehditler nedeniyle işlerinde kendilerini daha az güvende hissettiklerini ve bunun bazen işlerini etkilediğini söyledi. Yargıçların neredeyse üçte biri, örneğin dava dosyalarında isimleri yerine bir kod kullanmak gibi yollara giderek çalışma yöntemlerini değiştirdi.

Geri Dön 30 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN