Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
01 Mart 2023 Çarşamba

Göçmen işçilerin sömürülmesine karşı yeni yasa tasarısı

Hollanda hükûmeti, göçmen işçileri sömürmenin açıkça suç sayılması ve insan kaçakçılığı kapsamında cezalandırılmasına ilişkin yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. 

Tasarıya göre, bir iş bulma kurumu aracılığıyla göçmen işe alan işverenlerin, işe aldıkları kişilerin adil çalışma ve yaşama koşullarına sahip olduğunu kontrol etmesi de zorunlu tutulacak. 

"Elli kişiyle bir ahırda yatmak zorunda kalan işçilerin hikâyelerini duyuyoruz"

Adalet Bakanı Eric van der Burg, NOS’e verdiği demeçte, "Elli kişiyle bir ahırda yatmak zorunda kalan, ancak karnını doyurabilecek kadar kazanan ve pasaportlarına el konulan göçmen işçilerin hikayelerini duyuyoruz" ifadelerini kullandı. Çalışanları bu şekilde sömürmenin hali hazırda iş kanunu çerçevesinde yasa dışı olduğunu belirten Bakan, yeni yasa tasarısıyla bu tür davranışların daha hızlı ve sert biçimde cezalandırılacağını aktardı. 

Van der Burg, "Göçmen işçileri ciddi dezavantajlı duruma düşüren uygulamalar, zayıf durumdaki insanların sömürülmesidir. Bu nedenle, insan kaçakçılığını ele alan yasa maddesini tasarıya dahil ettik" dedi. 

Geri Dön 01 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN