Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Kasım 2023 Pazartesi

Filistinli ve Afgan kadını sahneye çıkaran Thunberg'in sözü kesildi

İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da katıldığı iklim protestosunda sahneye davet ettiği bir Filistinli ve Afgan kadının konuşmasının ardından sözü kesildi.

Thunberg, protestoda, 'ezilenlerin ve özgürlük için mücadele edenlerin' sesini dinlemenin gerekliliğine vurgu yaparak, Sahar Shirzad adında bir Afgan kadın ile bir Filistinli kadını sahneye davet etti. Kadınlar, iklim krizinin yanı sıra yaşadıkları ülkelerindeki baskı ve zulümden de bahsetti. Thunberg, kadınların konuşmasının ardından, "Dinlemiyorduk. Gücü elinde bulunduranlar dinlemiyordu" diyerek konuşmasına devam etti.

"İşgal edilmiş topraklarda iklim adaleti yok"

Ancak, Thunberg'in konuşması, kimliği belirsiz bir protestocu tarafından kesildi. Protestocu, "Buraya iklim mitingi için geldim, siyasi görüş için değil" dedi. Thunberg, sahneye dönmeden önce, kalabalığın ön tarafında yer alan bir grup aktivist Filistin bayrakları açtı ve Filistin'i destekleyen sloganlar attı. Kısa süre sonra sahneye dönen Thunberg, göstericilerle "İşgal edilmiş topraklarda iklim adaleti yok" şeklinde slogan attı.

Thunberg'in protestocu tarafından kesilen konuşması, iklim krizinin yanı sıra dünyanın farklı yerlerinde yaşanan baskı ve zulüme de dikkat çekti. Afgan kadın Sahar Shirzad, Thunberg için, "O kendi zamanını bize verdi" dedi.

Geri Dön 13 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN