Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ekim 2023 Pazartesi

Filistin'e insani yardım sürecek

Hollanda'nın geçici Başbakanı Mark Rutte, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı telefon görüşmesinde, Filistin'e insani yardımların süreceğini açıkladı.

Rutte, görüşmeye dair yaptığı açıklamada, Abbas ile İsrail ve Filistin arasındaki son gelişmeleri ele aldıklarını belirtti. Hamas'ın saldırıları ve artan şiddet olayları karşısında tüm masum kurbanların acısını paylaştıklarını vurguladı. Ayrıca Gazze'deki insani durum konusundaki endişelerini dile getirdi.

Rutte, açıklamasında "Gazze'deki sivil halkın temel ihtiyaçlarına erişimi, yani gıda, su ve tıbbi yardım, büyük bir öneme sahip. Başkan Abbas'a, Hollanda'nın Filistin'e yönelik insani yardımı sürdüreceği güvencesini verdim." dedi.

Hollanda hükûmetinin internet sitesinde ise Filistin'e sağlanan insani yardımlar hakkında şu bilgilere yer veriliyor:

Batı Şeria'da 40 binden fazla kişiye hukuki yardım ve adalete erişim sağlanıyor, 600 binden fazla Filistinliye temiz içme suyu erişimi konusunda iyileştirmeler yapılıyor. Ayrıca, Hollandalı şirketler yaklaşık 2 bin Gazzeli genci bilişim sektöründe istihdam etmeye destek veriyor.

Geri Dön 16 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN