Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

Emeklilik reformu 2028’e ertelendi

Hollanda’da 2027 yılında yürürlüğe girmesi beklenen emeklilik reformu, emeklilik fonlarına uyum sağlamaları için daha fazla zaman tanımak amacıyla 2028’e ertelendi. 

Reform kapsamında yapılacak değişikliklerle, kurumsal emeklilik planına sahip olan çalışanlar, gelecekte ne kadar emekli maaşı alacaklarını bilemeyecekler. 

Planlanan emeklilik reformunun amacı, kurumsal emeklilik sistemini daha sürdürülebilir hale getirmek. Konuya ilişkin yasa tasarısı onaylanırsa, yeni sistemde, emekli maaşları yatırım getirilerine ve ortalama yaşam süresine göre değişecek; yani ekonomi, emekli maaşlarının üzerinde daha doğrudan bir etkiye sahip olacak. Ayrıca, kurumsal emeklilik planına sahip çalışanlar, ücrete bağlı katkı payları ödemeyecek; herkes aynı katkı payını ödeyecek. 

Senato üyeleri, emeklilik fonlarına yeni sisteme geçişte daha fazla zaman tanımak için reformun 2030’a ertelenmesini talep etmişti. Emeklilik Bakanı, senatörlerin reforma desteğini kaybetmemek için, başlangıç tarihini bir yıl ertelemeye hazır olduğunu aktardı.

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN