Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2023 Pazartesi

Çevreciler eylemde: Yok olan bir dünyada sanat olamaz

Hollanda'da çevreci aktivistler, Amsterdam Rijks Müzesi'nde gerçekleştirdikleri eylemde, müzenin fosil yakıt firmalarınca desteklenmesini protesto etti.

Extinction Rebellion (Yok Oluş İsyanı) adlı grubun düzenlediği eylemde, yaşları 15 ila 22 olan 10 aktivist, başkent Amsterdam’daki Rijks Müzesi’nin 'fosil yakıt' firmalarıyla işbirliğini sürdürmesine tepki gösterdi. Aktivistler, müzedeki en önemli eser olan Hollandalı ressam Rembrandt'ın dünyaca ünlü "Gece Devriyesi" adlı tablosunun önünde, "İklim adaleti istiyoruz, şimdi istiyoruz!" şeklinde slogan attı.

"Yok olan bir dünyada sanat olamaz"

Extinction Rebellion basın sözcüsü Jelle de Graaf, Anadolu Ajansı'na verdiği demeçte, öğle saatlerinde başlayan eylemin barışçıl geçtiğini belirterek, "Aktivistlerin hiçbiri eserlere zarar vermedi ve kendini tablolara yapıştırmadı" dedi. De Graaf, "Yok olan bir dünyada sanat olamaz. Özellikle sanatseverlerin dikkatini iklim değişikliğine çekerek, daha çok kişiyi çevrenin korunması için harekete geçirmek istiyoruz." diye konuştu.

Geri Dön 06 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN