Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2023 Pazartesi

Binlerce kişi arı sayacak

Binlerce gönüllü, Hollanda'da "Ulusal Arı Sayımı" için yarım saat boyunca arı sayacak. 

Bu sayım, Hollanda Arıların Korunması Koalisyonu tarafından organize ediliyor ve halkın arı nüfusu hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacak. Gönüllüler, 22 ve 23 Nisan tarihlerinde, arıların yoğun olduğu parklar, bahçeler ve çiftlikler gibi yerlerde arıları sayacaklar. Elde edilen veriler, Hollanda'da arı popülasyonunun durumu hakkında bilgi sağlayacak ve arıların korunması için politika oluşturulmasına yardımcı olacak.

Arıların durumu

Hollanda'da yaklaşık 360 arı türü bulunuyor. Bunların yarısından fazlası tehlike altında kabul ediliyor. Arılar, yenilebilir mahsullerin ve diğer bitkilerin tozlaşması için önemlidir. Arılara yardımcı olmak için, ülke genelinde mümkün olduğunca çiçekli yol kenarları, setler ve yeşil alanlar dikiliyor.

Arıların önemi

Arılar, çevrenin doğal dengesini korumada ve birçok bitkinin üremesi için hayati bir role sahiptir. Arılar, çiçeklerin nektarını toplarlar ve bunu bal yapmak için kullanırlar. Bu arada, arıların polenleri taşıyarak bitkilerin tohumlanmasına yardımcı olur. Bu, birçok bitkinin üremesi ve tohum vermesi için gereklidir. Ayrıca, arılar doğal habitatların korunmasına ve çiçek açan bitkilerin çeşitliliğini arttırmaya yardımcı olurlar. Arıların yok olması veya sayılarının azalması, çevrenin ekolojik dengesinde bozulmalar ve tarımsal üretimde ciddi kayıplara neden olabilir.

Geri Dön 17 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN