Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2023 Cumartesi

Aşırı sıcaklar, beklenenden daha fazla ölüme yol açtı

Hollanda’da 2023’ün ikinci çeyreğinde, beklenenden yüzde 5 daha fazla ölüm gerçekleşti. Bu oran, 65-89 yaş grubunda yüzde 7’ye çıktı. 

Özellikle uzun süredir bakım altında olanlar ve yaşlılar arasındaki ölüm oranı beklenenin çok üzerine çıktı. Uzmanlar, aşırı ölümlerin haziran ayında yaşanan sıcak hava dalgasıyla aynı zamana denk geldiğine dikkat çekti. 

Geçtiğimiz haziran ayı, Hollanda’da kayıtların 1901’de başlamasından bu yana görülen en sıcak haziran ayıydı. Sıcaklıklar, ortalamanın 3 derece üzerinde seyretti. Uzmanlar, yaşlıların ve bağışıklık sistemi zayıf olanların aşırı sıcaklara karşı savunmasız olduğuna dikkat çekti. 

Geri Dön 15 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN