Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
27 Aralık 2022 Salı

Asgari ücret artıyor, gelir vergisi düşüyor

Hollanda’da asgari ücret yüzde 10 zam ile 1.934 avroya çıkacak. Gelir vergisi ise düşürülecek. Geçen seneye göre aynı maaşı alan biri ortalama yüzde 4 daha fazla kazanacak.

Hollanda’da asgari ücret, 1 Ocak 2023 itibarıyla yüzde 10 zamlanarak tam zamanlı çalışanlar için brüt 1.756 avrodan 1.934 avroya çıkacak. Sağlık çalışanlarının asgari maaşına  ise yüzde 13,5 zam yapılacak, çalışanların aylık geliri ortalama 209 avro artacak. 

1 Ocak itibarıyla gelir vergisi oranı da düşürülecek. Böylece, geçen seneye göre aynı brüt maaşı alan bir çalışanın cebine giren para miktarı ortalama yüzde 4 artacak. 

İnsan kaynakları şirketi Visma Raet tarafından yapılan hesaplamalara göre, asgari ücrete yapılacak zam ve gelir vergisindeki indirim, ülkedeki ortalama bir çalışanın aylık 80 avro daha fazla kazanmasını sağlayacak. 

Geri Dön 27 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN