Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Arabada unutulan bir bebek daha yaşamını yitirdi

Hollanda'nın Rotterdam kentinde saat 17.00 sularında bir araçta unutulan bebek hayatını kaybetti. 

Kurtarma ekiplerinin tüm çabalarına rağmen bebek hayata döndürülemedi. Olay yerinde şüpheli görülen bir kişi tutuklandı. Rotterdam polisi, olayın bir vatandaşın ihbarı sonucu ortaya çıktığını ve aracın Belçika plakalı olduğunu belirtti. Henüz konuyla ilgili detaylar tam olarak aydınlatılamadı.

Unutulmuş Bebek Sendromu

Benzer bir olay mayıs ayında da yaşanmıştı. O gün hava sıcaklığının 22 derece olduğu, ancak araç içindeki sıcaklığın 45 dereceye kadar çıkmış olabileceği ifade edilmişti. Uzmanlar, her yıl dünya genelinde onlarca çocuğun arabada unutulması nedeniyle hayatını kaybettiğini belirterek, bu durumun "Unutulmuş Bebek Sendromu" olarak adlandırıldığını açıkladı. Ebeveynlerin yorgunluk ve dalgınlığının bu duruma yol açtığına dikkat çeken uzmanlar, çocukların genellikle arabada uyuyakaldığında unutulduğunu vurguladı.

Uzmanlar, bu tür trajedileri önlemek için ailelere arabadan inerken arka koltuğu kontrol etmelerini rutin hâle getirmelerini tavsiye ediyor. Ayrıca, çocuğun arka koltukta olduğunu hatırlatmak için araca bir sinyal yerleştirmenin de faydalı olabileceğini belirtiyorlar.

Geçen ay da yaşandı

Fransa'nın Vaucluse kentinde, haziran ayında, babası tarafından arabada unutulan 7 aylık bebek de aşırı sıcak ve su kaybı nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Baba, arabayı park edip iş yerine gittikten 8 saat sonra döndüğünde bebeğin cansız bedeniyle karşılaştı. Sağlık ekipleri, bebeğin aşırı sıcak nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti. Bölge savcılığı, olayın ardından ebeveynlerin şok geçirdiğini açıkladı. Olay günü hava sıcaklığı 30 dereceydi.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN